Naprawa pomp hydraulicznych – jak przebiega?

pompy hydrauliczne

Pompa hydrauliczna jest dość prostym w budowie urządzeniem, jednak w jej wnętrzu znajdziemy mnóstwo bardzo precyzyjnie spasowanych elementów. Z tego też powodu zdarzają się sytuacje, gdy z powodu niewielkich nawet uszczerbków materiału wydajność urządzenia znacznie spada. Wtedy szukamy dobrego warsztatu, gdzie prowadzona jest naprawa pomp hydraulicznych i oddajemy tam nasze urządzenie do zregenerowania. Jest to sporo tańsze od zakupu nowej jednostki, a jednocześnie sporo pewniejsze od wymiany na używany podzespół.

Regeneracja pomp hydraulicznych – kiedy jest potrzebna?

Czy zastanawialiśmy się kiedyś gdzie zazwyczaj mamy do czynienia z pompami hydraulicznymi? Jeżeli nie jesteśmy operatorem maszyny budowlanej, wózka widłowego bądź ciągnika rolniczego może się wydawać, że problemy z tymi urządzeniami nas nie dotyczą, ale nic bardziej mylnego. W każdym samochodzie osobowym znajduje się układ wspomagania kierownicy, który w ogromnej większości przypadków jest układem hydraulicznym i posiada swoją pompę. Jak rozpoznać, że potrzebna będzie nam w najbliższym czasie naprawa pompy hydraulicznej? Otóż jeżeli słyszymy niepokojące odgłosy spod maski, zwłaszcza podczas skręcania kierownicą, bądź wspomaganie działa znacznie słabiej niż dotychczas, może się okazać że pompa nie jest już pierwszej świeżości. Podobnie gdy zauważymy w jej okolicach wycieki płynu.

Jak wygląda regeneracja pompy hydraulicznej?

Nie oznacza to, że musimy wydawać duże pieniądze na zakup nowej pompy. Wystarczy znaleźć w okolicy firmę, która podejmie się jej zregenerowania. Pracownicy otworzą urządzenie i ocenią stan wnętrza. Jeżeli nie doszło do zatarcia i trwałych uszkodzeń powłok metalowych, to taki podzespół może zostać poddany naprawie. W jej trakcie wymienione zostają łożyska, uszczelnienia, a przede wszystkim łopatki odśrodkowe. To one ulegają największemu zużyciu i z tego powodu z czasem pompa traci swoją wydajność. Naprawa pompy hydraulicznej kończy się testami na stole probierczym, aby istniała pewność że klient otrzyma w pełni sprawne urządzenie.