µTorrent do pobrania

utorrent

uTorrent, a właściwie µTorrent, to całkowicie darmowy program, napisany w języku programowania C++. Jego najnowsza stabilna wersja została oznaczona numerem 3.5.5. uTorrent do pobrania przeznaczony jest na systemy Microsoft Windows, Linux oraz MacOS bez użycia dodatkowych bibliotek wspomagających. Unikalną cechę programu stanowi natomiast minimalny rozmiar jego pliku wykonywalnego, wynoszący zaledwie 320 KB.

uTorrent download – najważniejsze funkcje programu

Jedną z funkcji programu uTorrent do pobrania, z której bardzo często korzystają jego użytkownicy, jest jednoczesne pobieranie wielu plików. Ponadto umożliwia on szybkie wznawianie przerwanych transferów oraz ściąganie na dysk i udostępnianie plików zgodnie z harmonogramem, co pozwala użytkownikowi na ograniczanie pasma w określonych godzinach i dniach tygodnia. Pobierz uTorrent również jeśli potrzebujesz programu do obsługi kodowania Unicode oraz UPnP i IPv6, a także sieci zdecentralizowanej poprzez DHT. Jego popularną funkcją jest także możliwość szyfrowania całego ruchu, co ma na celu ominięcie blokowania torrentów w sieci.

Pobierz uTorrent – czy to bezpieczne?

Samo oprogramowanie uTorrent powszechnie uznawane jest za bezpieczne oraz pozbawione złośliwego oprogramowania, mogącego zaszkodzić systemowi komputerowemu lub jego użytkownikowi. W tematyce tego programu pojawia się jednak wiele kontrowersji. Należy pamiętać, że związane z używaniem programu uTorrent ryzyko nie pochodzi bezpośrednio z oprogramowania. Ma ono jednak korelację z pobieraniem niebezpiecznych torrentów z nieznanych źródeł.

Program uTorrent charakteryzuje się niezwykłą przejrzystością oraz łatwością w obsłudze, będąc przystosowanym do najmniej doświadczonych użytkowników. Dzięki jego oparciu na protokole UTP, uzyskana została maksymalna przepustowość, a także redukcja zatorów na kanałach przesyłania danych. Ściągnij uTorrent za darmo dzięki licencji freeware, umożliwiającej bez kosztowe rozprowadzanie aplikacji, nie ujawniając jej kodu źródłowego.